Miška s hercom Marekom Geišbergom

Milí moji čitatelia. Prešiel nejaký ten čas a ja, som tu s mojou novou recenziou. Určite ste zvedaví na aké predstavenie som sa tento krát vybrala.

Náhoda to zariadila tak, že sa mi podarilo kúpiť vstupenky rovno na premiéru, ktorá sa konala 10. februára v našom krásnom divadle.

Tak sa pohodlne usaďte a s horúcou kávou v ruke sa prosím začítajte do mojich skromných postrehov.   

Národné divadlo Košice uviedlo hru nemeckého autora Bertolta Brechta, ktorou je skvelá epická komédia Pán Puntila a jeho sluha Matti.   

Tento divadelný počin naštudoval režisér Martin Čičvák. Mala som možnosť písať recenzie na niekoľko hier, ktoré režíroval. Určite ste si prečítali recenziu na predstavenie od Shakespeara Richard III. či na predstavenie od Tennesseeho Williamsa Sklenený zverinec. Moje poznanie mi dávalo  už na začiatku tušiť, že to bude bez pochyby nápadito spracované a zároveň tu bude vidieť jeho režisérske majstrovstvo.

Nemýlila som sa. 

Už pri prvom opise scény som vedela, že to znova bude nezabudnuteľný zážitok.  

Veď si len predstavte, že počas celého predstavenia je na javisku živá hudba, ktorá neuveriteľným spôsobom dotvára celú atmosféru odohrávajúceho sa príbehu jedného Pána, ktorý by sa všetkým najradšej rozdal. Je veselej povahy, s každým chce byť kamarát ale iba do momentu vytriezvenia. Potom sa mení na nepríjemného miestami až arogantného pána, ktorému zrazu všetko vadí, nič a nikto mu nie je vo svojich povinnostiach dosť dobrý.

Iba jeho sluha Matti v podaní Michala Soltésza mu vie občas dobre poslúžiť.

Deje sa to v rôznych situáciách, do ktorých sa jeho pán vo svojej opitosti dostane.

Veľmi som sa zabávala na scéne, kde sa v priebehu chvíle dokázal zasnúbiť so štyrmi ženami a všetky ich pozval na svoj statok. Aj tu platí, že ak má človek vypité viac ako je spoločenský dovolené nerobí mu problém požiadať o ruku pašeráčku, lekárničku, či dokonca kraviarku.

Okrem tohto neuváženého konania  Pán Puntila v podaní famózneho Mareka Geišberga rieši aj vydaj svojej jedinej dcéry za istého veľvyslanca.

V tejto skvelej hre sa rozpletá a súčasne aj zapletá množstvo komických až groteskných epizód, ktoré majú nečakané rozuzlenie.

Neprezradím vám však, ako sa to všetko skončí, lebo túžim, aby ste sa vybrali do nášho krásneho divadla a vychutnali si toto skvelé predstavenie.

Naši herci vložili do tejto komédie veľký kus hereckého majstrovstva, šarmu a nezhasínajúcej iskry počas skoro trojhodinového predstavenia. Okrem už vyššie spomínaných hercov sa o vašu zábavu a dobrú náladu postarajú Lívia Michalčík Dujavová, Stanislav Pitoňák, Tatiana Poláková, Alena Ďuránová či Anikó Vargová a ešte mnoho ďalších skvelých hercov. 

Na záver dodávam malú perličku, ktorú som si ja kvôli môjmu zraku nemohla užiť, ale všetci sediaci okolo mňa sa kochali pohľadom na maliara, ktorý počas celého predstavenia kreslil kulisy. Oceňujem tento brilantný nápad.

Miška s rodinou a hlavným hrdinom Pánom Puntilom
Categories: Recenzie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *