V prvej časti našej série zo života v tme som vám trochu načrtla, ktorým smerom sa budem v mojich článkoch uberať.

Dnes vám opäť prinášam niečo z môjho života. Budem sa venovať téme, ktorá je blízka každej žene a tou je obliekanie. Skúsili ste sa niekedy ráno postaviť pred skriňu a zavrieť oči? Len tak rukou prechádzať po oblečení ,a na základe hmatu zistiť akú časť z neho držíte v ruke? Nehovoriac o tom, ako ho skombinovať, aby ste z domu nevyšli ako šašo?

Pre mnoho z vás by to bola prekérna situácia, ale pre mňa nie. Za tie roky som sa naučila obliekať sa tak, že som si veľakrát vyslúžila pochvalu od môjho okolia. Neustále sa ma všetci pýtajú, kto mi pomáha s obliekaním? Musím sa priznať, že každý, kto je práve poruke 🙂 Ale iba v prípade nakupovania v obchode.

Milujem kombinovať oblečenie a doplnky. Naučila som sa to v Paríži. Mohli by ste si myslieť, že som módny guru! Realita je však prozaickejšia. Vysvetlenie je nasledovné. Do obchodu chodievam stále s niekým, o kom viem, že aspoň trochu rozumie farbám. Väčšinou je to moja mamka, sestra či sesternice a v neposlednom rade moja osobná asistentka. Tie všetky mi vo výbere pomáhajú iba do tej istej miery. Mne sa musí páčiť materiál na dotyk a farba. Keďže som do mojich 15-tich rokov videla mám zachovanú farebnú predstavivosť. Fakt je ten, že dnes už je pestrosť farieb taká rozmanitá, že aj ja mám niekedy problém určiť konkrétnu vec, aby som si tú farbu priblížila. Napríklad ak si kupujem červené tričko moja otázka je hneď nasledovná: „Je to červené ako jahoda, víno, malina alebo krv?“ Takýmito otázkami som do nedávna otravovala moje okolie. A hoci mi s výberom oblečenia treba pomôcť, tak rozhodnutie či si niečo naozaj kúpim alebo nie, záleží aj tak od toho či sa v tom ja dobre alebo nie.

Dnes je všetko inak a s výberom oblečenia mi pomáhajú aj moderné technológie. Pri nakupovaní sa riadim indikátorom farieb, ktorý po priložení na konkrétny odev mi povie aká je to farba. Potom to ide už ľahko. Dôležitým faktorom pri obliekaní je ešte moje vnútorné cítenie a nálada s akou sa ráno budím a, čo ma v daný deň čaká. Raz mám náladu na šaty a opätky. Inokedy zase sukňu a tričko.

Na záver už iba poviem, že ďalšou dôležitou súčasťou je okrem oblečenia a ďalších doplnkov aj parfém, ten tú moju náladu iba podčiarkne.

Categories: Zo života v tme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *