V dnešnej uponáhľanej dobe je bezpečnosť na prvom mieste. Platí to v našom živote, či práci. Pri množstve technológii, ktoré denno-denne využívame, to predovšetkým platí aj pre online prostredie. Rozhodla som sa Vám preto priniesť moje postrehy, ktoré som získala počas využívania programu ESET Internet Security.

Pred pár rokmi mi bolo dopriate vyskúšať tento produkt, ktorý má chrániť všetko dôležité i nedôležité v mojom počítači. Som nevidiaca a jediná možnosť ako môžem pracovať s počítačom je vďaka hovoriacemu sotvéru. Na začiatku som teda mala obavy, či môj hovoriaci softvér bude chcieť s týmto produktom od ESETu spolupracovať. Po niekoľkých dňoch však moje obavy ustúpili a oba programy si skvelo rozumejú.

Keď počas prezerania webových stránok na internete narazím na nejakú stránku, ktorá predstavuje potencionálne riziko pre môj počítač, ESET ma na to ihneď upozorní. Dokonca je tento softvér taký šíkovný, že rizikovú stránku okamžite zatvorí a nedá mi možnosť daný web ani otvoriť. Veľmi si túto funkcionalitu cením, pretože ak by sa s mojím počítačom niečo stalo, bola by som bez práce. Ako učiteľka občianskej náuky neustále vyhľadávam informácie pre mojich študentov k aktuálnym spoločenským témam. Keďže som nevidiaca je pre mňa notebook a internet zdrojom všetkých informácii.

V covidovej dobe som tento program ocenila ešte viac, pri vzdelávaní mojich študentov, keď sme museli z prezenčnej formy prejsť na dištančnú výučbu. Pri online hodinách som mala strach, aby sa nepripojil niekto, kto na danej hodine nemá byť. Program od ESETu mi zabezpečil opatrnosť a spoľahlivosť aj v tomto smere, a preto som moje vyučovacie hodiny viedla bez strachu, že sa môže niečo pokaziť.

Denno denne využívam aj mailovú komunikáciu. Často dostávam rôzne phishingové maili, vírusy šíriteľné cez mailovú schránku a podobne. Tu musím program Internet Security vyzdvihnúť ešte viac. Ak sa nevyžiadaný email vyskytne v mojej emailovej schránke, ESET ho okamžite premiestni do priečinka zachytených emailov a hneď ma na to upozorní.

Som vďačná, že aj vďaka tomuto programu môžem bezpečne a spoľahlivo využívať internet nie len v pracovnom ale i osobnom živote.

Categories: Práca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *