Recenzia na e-knihu Balijské dobrodružstvo za 30 dní


Uvažovali ste ako sa najlepšie zahriať v tomto zimnom čase? Niekomu stačí varené víno, niekomu teplá prikrývka. Najlepšie je však prečítať si niečo z exotických krajín. Nielen, že vás to zahreje, ale možno naberiete inšpiráciu na najbližší cestovateľský zážitok.

Taký sa vám teraz snaží priniesť aj cestovateľka a autorka najnovšieho e-booku Katarína
Serinová vo svojom cestovateľskom zážitku z ostrova Bali. Táto jej cesta je spracovaná v e-
booku s názvom Balijské dobrodružstvo za 30 dní. Formu akú zvolila pri písaní, nie je len opis jej cesty, vložila do toho svoju cestovateľskú dušu, ktorú ešte navyše podfarbila humorne podanými zážitkami, to  sa len tak nevidí.

A mne bolo dopriate prečítať si tento jej literárny počin. Musím sa priznať, že som sa nevedela odtrhnúť od tak pútavého čítania. Miestami som pri jej rozprávaní mala pocit, akoby som bola súčasťou tohto jej výletu. S nadšením a láskou akou pristupovala k situáciám, ktoré sa jej na tejto ceste diali, by asi nik z nás nebral tak zodpovedne a zároveň s humorom.

Veď si len predstavte, že dorazíte na ostrov Bali a vaša batožina je ešte stále kdesi v Európe. Myslím, že tu by už väčšina z nás mala pokazenú celú dovolenku. Katka sa však nevzdala a vzala túto situáciu ako príležitosť zoznámiť sa s miestnymi obyvateľmi či obchodom a trhmi.

To je len jedna z mnohých situácii, s ktorými sa na svojej dobrodružnej ceste  Katka musela vyrovnať. Zvládla to bravúrne! Obdivujem jej neskonalú odvahu, že sa sama nebála putovať po celom ostrove.  Keby len po ostrove, veď zážitky sú na ceste životom neprenosné. Katka si ich preto vzala takmer všetky, ktoré sa jej ponúkli. Neodmietla akékoľvek stretnutie či príležitosť, ktorá sa jej naskytla.

Ísť sa okúpať na pláži, kde je len ona so svojim bicyklom, by chcel zažiť asi každý z nás. Preto môžem tento e-book len odporúčať. Na záver by som chcela vyzdvihnúť Katkinu odvahu a zmysel užiť si život a spoznať všetko, čo sa v ňom ponúka.

Za seba môžem povedať, že ma táto jej cesta inšpirovala natoľko, že napriek tomu, že
nevidím, túžim ísť sa pozrieť na tento ostrov zázrakov v Indickom oceáne a dovolím si
poznamenať, že  by som chcela zažiť aspoň polovicu takých skvelých zážitkov opísaných 
v balijskom dobrodružstve.

P.S. Odkaz pre režisérov – ak sa chcete  zviditeľniť, prečítajte si Katkinu knihu a natočte o jej ceste film.

Categories: Recenzie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *